Spolky
- Divadelní a osvětový spolek Fikar - divadelní a osvětový spolek "Fikar" byl založen v r. 1998 a navazuje na činnost stejnojmenného čtenářsko - ochotnického spolku, který působil v Nadějkově v letech 1898 - 1964. Nazván byl na počest místního vlasteneckého faráře, starosty a prvního poštmistra Antonína Čechoslava Fikara(1812 - 1866).
- Skauti - Skautský oddíl v Nadějkově působí řadu let. Skauti se schází po celý rok, vyjma prázdnin, schůzky se konají každý pátek od 16 - 18 hodin ve skautské klubovně na faře nebo venku. Schůzky jsou společné jak pro starší skauty a skautky, tak pro mladší vlčata a světlušky. Spolu s Chyšeckými a Sepekovskými skauty podnikají každý rok různé akce a v létě společně jezdí na dvoutýdenní tábor.
- T. J. Sokol Nadějkov - Sokol Nadějkov každoročně pořádá díky finanční podpoře obce veřejné bruslení na zimním stadionu v Milevsku. Další oblíbenou zimní akcí je dětský biatlon, který se uskutečňuje, pokud počasí dovolí. V květnu se koná pouťový fotbálek, při kterém v prvním utkání hrají děti proti rodičům a ve druhém utkání hrají svobodní proti ženatým.
- Okrašlovací spolek pro Nadějkov a okolí, z.s. - vznikl v létě 2010 za účelem podpory rozvoje a zvelebování Nadějkovska. Členové spolku usilují o zlepšování estetického vzhledu obce, osad i samot, jakož i krajiny okolní, o povznesení kulturní a o ochranu přírody a krajiny, aby prostředí pro obyvatele zdejší a návštěvníky z krajin blízkých i dalekých příjemné bylo. Spolek pořádá například Martinskou slavnost, Nadějkovské moštování, Vítání ptačího zpěvu, promítání filmů zvané "Letní biograf Farská", věnuje se vysazování alejí a obnově starých cest.
- Zachovalý kraj, z.s. - občanské sdružení Zachovalý kraj bylo založeno v lednu r. 2001 na základě petice občanů Nadějkova proti plánované výstavbě hlubinného úložiště radioaktivního odpadu poblíž nedalekých Chyšek a Vlksic. Cílem sdružení je zachování a rozvíjení přírodních a estetických hodnot zdejší krajiny, ochrana přírody a kulturních památek. Podle nového občanského zákoníku se občanské sdružení přeměnilo na zapsaný spolek (k 1. 1. 2014).
- Včelaři - První zmínka o včelařích z Nadějkova pochází z roku 1896, kdy byl založen Včelařský spolek v Jistebnici, jehož byli nadějkovští členy. V roce 1932 z tohoto spolku vystoupili a založili si vlastní, který spadal pod Písek. Hlavní zásluhu na tom měl místní listonoš Jan Koptiš. V prosinci roku 1932 se konala ustavující schůze, které se zúčastnilo 28 včelařů z Nadějkova a okolí. První Valná hromada se konala 5. března 1933 v hostinci U Jandů. Zde byl zvolen předsedou Mudr. Václav Chyba a do výboru Jan Dvořák, Jan Koptiš, Antonín Pilař, Václav Dvořák a Vladimír Vomáčka. Čestným předsedou byl zvolen nejstarší včelař Jan Lukeš z Hronovy Vesce. Spolek evidoval 130 včelstev. Z novodobější historie víme, že v roce 1989 přešel tento spolek pod Okresní výbor ČSV v Táboře. Bylo evidováno 24 včelařů a 172 včelstev. Předsedou byl Stanislav Dohnal a jednatelem Miloslav Šváb. V roce 2013 měl svaz 12 členů, k 1. květnu 2014 má již 16 členů, 17 stanovišť a 77 produktivních včelstev.
- Myslivecké sdružení - MS Nadějkov má honitbu na jihu Nadějkovska, MS Větrov má honitbu na severu Nadějkovska